19 דברים שלא אומרים לקוקסינלית/ טרנסית

הטקסט הזה הוא תרגום לישראלית והרבה מאוד עריכה של הטקסט של ריקי אן וילצ'ינס (ה100ממת!!!!11)
17 Things You DON'T Say to a Transexual

תרגמתי את הטקסט הזה לכבוד מצעד הגאווה, כי אני חושבת שהוא מאוד נחוץ באקלים הישראלי, ואני בטוחה שכל טרנסית שקוראת את זה יודעת בדיוק על מה אני מדברת.

 

19 דברים שלא אומרים לקוקסינלית/ טרנסית

1 . שמעתי שאת קוקסינלית. כבר עברת ניתוח?

ברור! עברתי מלאא ניתוחים. רק בשבוע שעבר עברתי סוג של כריתת אונה, שנפתר מהחלק במוח שאחראי על טאקט, ומאפשר לי לשאול אנשים שאני בקושי מכירה שאלות חודרניות לגבי איברי המין שלהן בלי טיפת מבוכה.

2 . לא ברצינות, יש לך זין או כוס?

זה נורא מעניין, שכשאנשים חשבו שהם יודעים מה יש לי בין הרגליים, אף אחד לא הראה עניין גדול בנושא. אבל עכשיו, אנשים מתנהגים כאילו הם מדברים יותר אל התחתונים שלי מאשר אלי.

3 . די, בחיים לא הייתי מנחש שאת טרנסקסואלית!

המשפט הזה מלווה לרוב במבט ארוך של אי- אמון, ואחריו בחינה מדוקדקת של כל הדברים שחשבת שידעת עלי (או אולי רק כל הפעמים שהזדיינו). אבל מאחר שיש עשרות אלפים מאיתנו (ואולי רק בבניין שלך!), העובדה שחלק מאיתנו מצליחות "לעבור" (שזה רעיון מזעזע בפני עצמו) כלא- טרנסקסואליות, רק מנבאת שאם אתה לא מסוגל לזהות את כולנו במבט ראשון, אז כנראה שנידונת לחיים של בלבול ואי- ודאות נצחית.

4 . אף אחד לא צריך לדעת שאת…

ברור שלא. לכולנו יש את הסודות שלנו… האי- נעימוית הקטנות שהיינו מעדיפים שאנשים לא ידעו עלינו. פשוט במקרה שלי מדובר בתשע- עשרה השנים הראשונות של החיים שלי…

5 . אני רוצה שתדעי שאישית אני רואה בך אישה לכל דבר.

זה מדהים אותי כל פעם מחדש, כשאנשים עם כוונות טובות אומרים לי את זה, עם מבט של כנות ואמינות שכל קוקר- ספנייל היה הורג בשבילו. לרוע המזל, המשפט הזה מניח לפחות ארבע הנחות בעיתיות, בלשון המעטה: א) שהמגדר שלי הוא עניין שאפשר לצפות שאנשים סבירים יחלקו עליו. ב) שהמגדר שלי פתוח כרגע לשיחה. ג) המגדר שלי, והתפיסה שלך אותו, הוא משהו שלגביו יש לי כנראה חרדות עמוקות, ואני צריכה שירגיעו אותי לגביהן. ד) אתה, בהיותך לא- טרנסקסואל, נמצא בדיוק בעמדה הנכונה כדי לתת לי את ההרגעה הזאת, שלה אני כה זקוקה.

6 . שמעתי שאת טרנסקסואלית. מתי עברת ניתוח?

כן. ואני שמעתי שאתה הומוסקסואל. מתי הזדיינת עם גבר בפעם הראשונה? אה! זה לא עניין של מין… הבנתי.

7 . תגידי, את יכולה לגמור?

כן. אבל רק כששואלים אותי את השאלה הזאת.

8 . תגידי, את יכולה לגמור?

9 . תגידי, את יכולה לגמור?

10 . בטח היית צריכה מלא אומץ כדי לעשות את הניתוח

כדי לעשות את הניתוח עצמו, כל מה שהייתי צריכה לעשות זה לנשום עמוק, ולספור אחורה ממאה. בכל הפעולות האלה נעזרתי בעירוי של חומר מרדים בכמות שמספיקה לטמטם סוס יאור קטן. זה גם היה עוזר אם היו לי במקרה חמישים- שישים אלף שקל בכיס או שנתיים לחכות. לרוע המזל, גיליתי תוך כדי שנרדמתי שהייתי גם צריכה לצפות בחברים שלי, במאהבות שלי, ברוב המשפחה שלי, ובכל לסבית- פמיניסטית שמשתמשת במונח "פוליטיקלי קורקט" מחוץ לבדיחות נעלמות מהחיים שלי לנצח. פלוס, מצאתי שהתעוררתי לתוך חזרה אין- סופית על נקודות 1-9 שהזכרתי. את הניתוח עצמו הייתי יכולה כנראה לעשות שוב עוד לפני ארוחת הבוקר.

11 . אני חושב שקוקסינליות הן בסך הכל גברים בדראג.

ברור שזה מה שאתה חושב. ויש לך גם זכות לחשוב ככה. אבל אל תנסה להביע את הדיעה הזאת כשאתה מוקף בחדר מלא בגברים שבאמת בדראג. זה לא יגמר טוב. וכמובן, כולנו יודעים כמה זה בטעם רע כשגברים לובשים שמלות או כשנשים לובשות במנסיים, אבל אל תביע את הסנטימנט הזה כשאתה מוקף בחדר של לסביות סאדו- מאזו בלבוש עור, מגפיים, ודילדואים.

12 . אני חושבת שקוקסינליות זה סוג של פגם מולד.

את יודעת? גם אני… תמיד הרגשתי שנולדתי לתוך החברה הלא נכונה.

13 . למה נראה לך שרק בגלל שאת קוקסינלית מגיע לך ביטוח לאומי?

טוב, זה קצת כמו כלמישהו יש בעיות, אז החברה צריכה לעזור לו, רק להיפך… לחברה יש בעיות, אז החברה חייבת לי פיצויים.

14 . זה מרחב לנשים בלבד!

המשפט הזה נאמר לי בדרך כלל על- ידי לסבית אדומת- פנים, שנראה שמרגישה שהיא מתעמתת עם מפלצת- הפאלוס שמנסה ברגעים אלה ממש לפרוץ לתוך המרחב שלה! מצד שני, כל כך קשה לדעת בימינו. יכול להיות שהיא בכלל סטרייטית בודדה שמתלוננת על המחסור בגברים. התשובה היחידה שאני מוצאת תמיד היא "טוב, זו בהחלט הקלה לדעת את זה!".

15 . איך ידעת שאת אישה?

הממ, לא יודעת… איך את ידעת שאת אישה? אה- הה, חזה וואגינה. טוב, אני יכולה להכיר לך כמה גברברים חתיכים, מזוקנים ומסוקסים שהתחילו את חייהם עם פחות או יותר אותו הציוד… כך שזו לא ראיה משכנעת במיוחד, אה? אהה, אני מבינה, מבפנים את פשוט ידעת. דברי איתי פעם, נשב לקפה…

16 . זה נכון שקוקסינליות הן "נשים שכלואות בגוף של גברים"?

כן. בדיוק. במקרה שלי היו צריכים להזעיק גם מכבי אש וגם את 669, ואפילו אז לקח להם שעות לחלץ אותי. למזלי היה איתי ווקמן ואוסף נפלא של אריק איינשטיין, כך שהציפיה לא היתה כל- כך גרועה.

17 . תגידי, כשהיית גבר…

תגיד, כשהיית רופא.. מה? אף פעם לא היית רופא? זה רק מה שההורים שלך רצו שתהיה? הבנתי. טוב, אז אלא אם כן אתה מתכוון לגלגול נשמות, נראה לי שהנקודה ברורה.

18 . את יודעת, את נראית ממש כמו אישה אמיתית!

וואו! תודה! זה כל כך מחמיא… בעיקר בהתחשב בזה שאני עשויה כמעט לחלוטין מסויה מרוכזת ופלסטיק. לא, גם את! גם את נראית לגמרי כמו אישה אמיתית! כל הטי- שרט והג'ינס הזה… סמארט- קז'ואל כזה, מאוד משכנע.

19 . נכון שזה מדהים שאת הטרנסית היחידה שאני מכיר?

כן, ונכון שזה מדהים שכשיצאת מהארון בפני אמא שלך, אתה היית ההומו היחיד שהיא הכירה? העובדה שאני הקוקסינלית היחידה שאתה מכיר רק מדגימה ש: א) אתה כנראה מכיר כמה מאות מאיתנו, אבל אתה לא יודע שאתה מכיר אותנו, ואנחנו לא הולכות לגלות לך. ב) יש עשרות אלפים מאיתנו, ויותר בכל יום שעובר. ג) אנחנו זוממות בחשאי להשתלט על כדור הארץ, והסתננות לתוך החברה ההטרונורמטיבית שלכם היא רק השלב הראשון, וד) בזמן שאנחנו מחכות להשתלט על הפלנטה שלכם, אנחנו משעשעות את עצמנו בלראות כמה אנחנו יכולות לשגע אותכם.

אודות xemmagoldielox

אני אמה גולדילוקס. אני קוקסינלית, שרמוטה פמיניסטית, טבעונית, אנרכיסטית בלגניסטית ופאנקיסטית. ועוד לא הפסקתי לחלום.
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על 19 דברים שלא אומרים לקוקסינלית/ טרנסית

 1. גרייף הגיב:

  זה נראה כאילו את חושבת שמשפט 14 הוא לא משפט לגיטימי.

  • xemmagoldielox הגיב:

   טוב, אם זה נראה כמו ברווז…
   כן, אני חושבת שהמשפט הזה לא לגיטימי, כי הוא עושה הפרדה מוטעית וטרנספובית בין "נשים" לבין טרנסיות.
   למקרה שזה לא היה ברור מהתשובה, אין לי בעיה עם מרחבים לנשים בלבד, יש לי בעיה עם טרנספוביה. כלומר, הסיבה שהמשפט הזה לא לגיטימי בעיני היא לא כי חס וחלילה הוא עלול לערער על המוסכמה החברתית שכל מרחב שייך לגברים אם הם רק ירצו בו, אלא כי הוא מאשרר את המוסכמה החברתית שלפיה טרנסיות הן לא נשים.

   בשביל קצת קונטקסט: http://www.alternet.org/reproductivejustice/93826/rethinking_sexism%3A_how_trans_women_challenge_feminism/

 2. mooncatom הגיב:

  מעולה!!!
  אין לי אפילו צורך ללכת למקור,
  זה נשמע אותנטי לגמרי בישראלית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s